Druk 3d w branży muzycznej

druk 3d branża muzyczna

Technologia druku 3d otwiera możliwości w wielu branżach. Jedną z mniej oczywistych jest branża muzyczna, która najczęściej wykorzystuje druk 3d do produkcji instrumentów. W dziedzinie tej poczyniono wiele postępów na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie na drukarkach 3d produkuje się nie tylko części, ale również całe instrumenty.

Główną siłą przebicia druku 3d w branży muzycznej były oczywiście duże możliwości na polu personalizacji końcowego produktu. Jedną ze bardziej znanych firm, które skupiły swoje działania na polu druku 3d dedykowanym muzyce, była marka Pereira 3D Clarinet Services. Jej założyciel, Ryan Pereira, był wykształconym klarnecistą gdy w 2014 roku rozpoczął produkcje nietypowych części do klarnetów. W świat druku 3d wprowadził go jego ojciec, który był zapalonym inżynierem elektrykiem posiadającym doktorat. W swojej pracy rozważał on kwestię sposobu przenoszenia energii przez fale elektromagnetyczne w momencie wchodzenia w interakcje z różnymi płaszczyznami. Wnioski z tych badań łatwo było przełożyć na zjawiska związane zachodzące w trakcie grania na instrumentach muzycznych. Ich wspólne wysiłki zaowocowały bardzo wysoką jakością części stworzonych dzięki drukowi 3d.

Z ich produktów korzysta do dzisiaj bardzo wielu muzyków odnoszących międzynarodowe sukcesy. Części wydrukowane w technologii 3d cechują się niezawodnością, a ich dodatkową zaletą jest zmniejszenie wagi całego instrumentu muzycznego. Wystarczy nadmienić, że części takie są lżejsze o około 43% od tych wykonanych w klasyczny sposób.

Zastosowania druku 3d nie kończą się jednak tylko na produkcji części zamiennych w tej branży. Za jego pomocą tworzone są całe instrumenty muzyczne o nowatorskich kształtach i parametrach. Jednym z bardziej znanych produktów tego typu są skrzypce elektryczne oraz klarnet, które były potem używane w prominentnych orkiestrach symfonicznych. Jak łatwo się domyślić, koszt wytworzenia takich instrumentów był dużo niższy niż tradycyjnych, tak więc technologia druku 3d kolejny raz uczyniła pewne luksusowe dobra bardziej dostępnymi.

Jesteś zainteresowany drukiem 3d? Dowiedz się więcej na stronie https://cubicinch.pl/.

W serwisie znajdziesz kompleksowe informacje na temat druku 3d. Jeśli szukasz profesjonalnych  usług zakresu druku 3d na terenie Krakowa lub Wrocławia, to również zapamiętaj ten adres!

0 comments on “Druk 3d w branży muzycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *